Навчання підприємництву

Як започаткувати власний бізнес за допомогою служби зайнятості

Залучення безробітних до організації підприємницької діяльності – одна з активних форм підтримки безробітних, яка здійснюється державною службою зайнятості у разі відсутності на ринку праці підходящої роботи.

Безробітним, яким виповнилося 18 років та які не можуть бути працевлаштовані за сприяння служби зайнятості протягом одного місяця у зв’язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи, за їх бажанням, допомога по безробіттю може виплачуватись одноразово для організації підприємницької діяльності.

* Безробітний, який зацікавився можливістю організації підприємницької діяльності, обов’язково залучається до участі в консультаційному семінарі з основ підприємництва та (або) до професійного навчання з основ підприємницької діяльності.

• Претендент на отримання допомоги розробляє бізнес-план. Розробка бізнес-плану безробітним може здійснюватись як у процесі професійного навчання, так і самостійно.

• Фахівці центру зайнятості або філії центру зайнятості готують документи безробітного для розгляду на засіданні комісії з питань одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності.

• У разі прийняття позитивного рішення безробітний здійснює державну реєстрацію як суб'єкта підприємницької діяльності (фізичної особи-підприємця, юридичної особи або громадської організації).

• Якщо особа протягом 30 календарних днів після прийняття рішення про надання виплати допомоги по безробіттю одноразово не пройшла державну реєстрацію без поважних причин, вона втрачає право на отримання виплати допомоги по безробіттю одноразово.

• Поважними причинами продовження строку, протягом якого має відбутися державна реєстрація, є хвороба громадянина, смерть членів його сім’ї та родичів, догляд за хворою дитиною віком до 14 років, відвідування закладів охорони здоров’я, судових та правоохоронних органів, військових комісаріатів, інших державних установ та інші обставини, які об’єктивно унеможливлюють реєстрацію, що підтверджується відповідними документами.

• Зареєстрований підприємець отримує витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців і подає до центру зайнятості.

Рішення про виплату допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності приймається протягом 14 робочих днів після дня здійснення державної реєстрації юридичної особи та фізичної особи – підприємця.

• Одноразова виплата допомоги по безробіттю здійснюється в межах коштів, передбачених для цього бюджетом Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття на поточний рік.

***

Державна служба зайнятості пропонує майбутнім підприємцям навчальні тренінги за найсучаснішими методологіями Міжнародної організації праці.

• Якщо ви тільки мрієте розпочати власну справу, думаєте, яку бізнес-ідею обрати, допоможе тренінг «Генеруй бізнес-ідею».

• Якщо ідея вже є і ви хочете скласти бізнес-план, правильно спланувати роботу, у нагоді вам стане курс «Розпочни свій бізнес».

• Участь у тренінгах «Вдосконалюй свій бізнес» та «Розвивай свій бізнес» допоможе отримати нові знання та навички для досягнення успіху у власній справі.

• Отже, якщо Ви перебуваєте в пошуку роботи, звертайтесь до служби зайнятості для отримання детальної інформації про можливості започаткування власної справи.

Більше інформації за посиланнями: https://www.dcz.gov.ua/storinka/vidkryty-vlasnu-spravu

ttps://www.facebook.com/PoltavaOCZ

www.facebook.com/Новосанжарська-районна-філія-Полтавського-обласного-центру-зайнятості-1663125947256489/

Перший крок до власної справи