Положення про надання матеріальної допомоги
ПРОЄКТ
Затверджено
Рішення сесії_______
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок надання одноразової матеріальної допомоги громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах, та іншим категоріям громадян
Розділ 1. Загальні положення
1.1. Це Положення визначає умови та порядок надання одноразової матеріальної допомоги (далі – матеріальна допомога) для підтримки незахищених верств населення, громадян, які опинилися в складних життєвих обставинах та інших категорій громадян.
1.2. Матеріальна допомога надається громадянам, які проживають та зареєстровані на території Драбинівської територіальної громади Полтавського району, Полтавської області.
1.3. Матеріальна допомога надається за рахунок коштів, передбачених у місцевому бюджеті на поточній рік за класифікацією видатків «Інші видатки на соціальний захист населення ».
1.4. Підставою для надання матеріальної допомоги є заява громадянина до Драбинівської сільської ради та пакет відповідних документів.
Розділ 2. Порядок надання матеріальної допомоги
2.1 Питання про надання матеріальної допомоги громадянину розглядається на засіданні Драбинівської сільської ради.
2.2. Матеріальна допомога надається за умови настання непередбачених надзвичайних ситуацій: після проведення медичних операцій; особам, які потребують довготривалого та дороговартісного лікування, особам, які потерпіли від наслідків пожежі, стихійного лиха; особам, які беруть (брали) участь в бойових діях або членам сім’ї такої особи; в інших особливих обставинах, якщо сім’я не може подолати складну життєву ситуацію без сторонньої допомоги, в разі смерті особи, яка не працювала та не була пенсіонером на момент смерті (родичам померлого за заявою)
2.3. Для розгляду питання про виділення матеріальної допомоги обов’язково надаються наступні документи:
– особиста заява, або заява від члена сім’ї, в якій вказується прізвище, ім’я, по батькові заявника, його адреса та мотиви звернення;
– копія паспорту;
– копія ідентифікаційного номеру;
– номер розрахункового рахунку;
Крім того, для розгляду питання про виділення матеріальної допомоги надаються:
– на лікування після операції – довідка медичного закладу;
– на ліквідацію наслідків, заподіяних пожежею – акт пожежної частини про пожежу, яка сталася ;
– документ, що підтверджує участь в бойових діях ;
– документ, що підтверджує необхідність лікування або реабілітації ( для учасників бойових дій);
– акт обстеження матеріально побутових умов, складений депутатом сільської ради та завірений у встановленому законом порядку ( за потреби);
– довідка для отримання допомоги на поховання встановленого зразка.
– інші документи, що підтверджують настання особливих життєвих обставин ( за потреби).
2.4. Розмір матеріальної допомоги визначається виходячи з обставин, що склалися, враховуючи рівень забезпечення сім’ї.
2.5. Допомога надається у таких розмірах:
– громадянам на реабілітацію після медичних операцій, довготривалого лікування, особам, які потерпіли внаслідок пожежі, стихійного лиха – від 1 до 3 тисяч гривень в залежності від важкості захворювання, терміну лікування, ступеню руйнування житла ;
– громадянам, які потребують дороговартісного лікування, та особам, які внаслідок пожежі або стихійного лиха втратили житло – від 3 до 15 тисяч гривень ;
– громадянам, які беруть участь в бойових діях ( або членам їх сімей) – від 500 до 1 тисячі гривень в залежності від місця та терміну перебування в зоні проведення бойових дій;
– громадянам, які брали участь в бойових діях для проведення лікування та реабілітації – від 1000 до 15000 грн.
2.6. Допомога іншим категоріям громадян, що опинились в складних життєвих обставинах, надається відповідно до складності ситуації, рівня забезпеченості сім’ї та становить від 100 до 500 гривень.
2.7. Допомога на поховання надається в розмірі 1000 грн.
2.8. Матеріальна допомога надається одній особі з сім’ї не більше ніж один раз на рік (в окремих випадках, в особливо гострих життєвих ситуаціях розглядається вдруге).
2.9. В окремих випадках громадянам, які опинилися в дуже складних життєвих обставинах (необхідність проведення складного і дорогого лікування, хірургічна операція, придбання медичних апаратів тощо), матеріальна допомога може бути більшою від розміру, встановленого п.2.5. даного Положення.
2.10. Рішення про відмову у наданні матеріальної допомоги приймається на засіданні ради з обов’язковим повідомленням заявника у випадках:
– невідповідності поданих документів;
– відсутності коштів у сільському бюджеті;
– повторного звернення особи протягом року (крім випадків, передбачених пунктом 2.9 даного Положення ).
Розділ 3. Заключні положення
3.1.Контроль за повнотою наданих документів покладається на секретаря виконавчого комітету Драбинівської сільської ради.
3.2.Контроль за виплатою матеріальної допомоги покладається на головного бухгалтера Драбинівської сільської ради
3.3. Кошти, передбачені для надання матеріальної допомоги соціально незахищеним категоріям громадян, громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах та іншим категоріям громадян не можуть використовуватися для іншої мети. Контроль за цільовим використанням коштів покладається на постійну комісію сільської ради з питань бюджету та фінансів.
Сільський голова Т. Лєскова