Податківці продовжують роз'яснювальну роботу із підприємцями Полтавщини

Дата: 28.08.2023 08:42

Податківці продовжують роз'яснювальну роботу із підприємцями Полтавщини

Цикл робочих зустрічей із фізичними особами-підприємцями триває. Фахівці Головного управління ДПС у Полтавській області роз’яснюють норми Податкового кодексу України, зокрема щодо новацій, внесених Законом України від 30 червня 2023 року  № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей  оподаткування   у період дії воєнного стану».

Під час виїзних консультацій на ринках Полтави податківці надають відповіді на найбільш актуальні питання податкового законодавства, які викликають суспільний інтерес, зокрема, щодо:

- переходу з ІІІ групи  єдиного податку за ставкою 2 відсотки на систему оподаткування, на якій такі платники податку перебували до обрання таких особливостей;

- врегулювання питання визначення граничного обсягу доходу після повернення на ставку та групу єдиного податку, чи переходу на загальну систему оподаткування;

- можливості у 2023 році повторно здійснити перехід на спрощену систему оподаткування;

- застосування РРО/ПРРО;

- оформлення трудових відносин з найманими працівниками тощо.

Акцентували увагу присутніх, що до 1 жовтня 2023 року не застосовуються штрафні санкції за відсутність РРО. Зокрема, нагадали, що ПРРО                              є безкоштовним рішенням від ДПС та є зручним у застосуванні.

Роз’яснювальна робота із платниками податків - пріоритетне завдання Головного управління ДПС у Полтавській області.

Крім того, на вебпорталі ДПС функціонує розділ «Онлайн-навчання»,        в якому зібрано корисну для платників інформацію щодо оподаткування. Розділ розміщено за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/onlayn-navchannya.

Заступник начальника відділу

інформаційної взаємодії                                                     Вікторія ЗАХАРЧЕНКО

ПОГОДЖЕНО

В. о. начальника ГУ ДПС