Зупинимо вірус ящуру! Не допустимо поширення в Україні!

Дата: 17.04.2025 13:03
Кількість переглядів: 36

Фото без опису

Заборонено ввезення харчових продуктів тваринного походження із неблагополучних по ящуру регіонів

 

Харчові продукти тваринного походження – потенційний фактор передачі ящуру.

 

Наразі є обмеження імпорту з Угорщини та Словаччини в Україну (в цих країнах нещодавно зафіксовані випадки ящуру).

 

Держпродспоживслужба закликає громадян не провозити в ручній поклажі харчові продукти тваринного походження з цих країн для убезпечення від проникнення вірусу ящуру на територію нашої країни.

 

Нагадуємо, що ящур – це вірусна хвороба, спільна для людей і тварин, що призводить до вибраковки всього поголів’я. Україна наразі є вільною від ящуру, проте в сусідніх країнах він фіксується.

Зупинимо вірус ящуру! Не допустимо поширення в Україні!

Ящур — це вірусне інфекційне захворювання, яке вражає здебільшого сільськогосподарських тварин, таких як рогата худоба, свині, овець, а також інші види тварин. Хвороба викликається вірусом родини Picornaviridae та підродини Aphthovirus. Ящур може передаватися здоровим тваринам, а в окремих випадках може бути небезпечним і для людей, хоча випадки зараження людей є надзвичайно рідкісними.

Ознаки ящуру у тварин

  • підвищена температура тіла;

  • слинотеча;

  • утворення пухирців, виразок і бульбашок на шкірі і слизових оболонках – афти (особливо на ротовій порожнині, вимені, ногах);

  • утруднене дихання;

  • втрата апетиту і загальна слабкість.

Ці симптоми можуть спричиняти серйозні ускладнення для тварин, особливо якщо хвороба не діагностується і не лікується вчасно.

Ящур передається від інфікованих тварин до здорових через:

  • контакт з рідинами організму інфікованих тварин (слина, кал, молоко);

  • споживання забруднених продуктів, таких як молоко чи м’ясо від хворих тварин;

  • через забруднені предмети і обладнання (корми, транспортні засоби, інвентар).

Лікування ящуру

На сьогодні не існує специфічного лікування ящуру у тварин. Наразі основні заходи профілактики – це проведення постійних клінічних оглядів тварин, контроль за переміщенням тварин, проведення регулярних ветеринарно-санітарних заходів (дезінфекція, дератизація), дотримання правил профілактичного карантинування та «закритого» режиму роботи власних господарств.

У разі виявлення хвороби в господарствах важливими заходами є встановлення суворого карантину, ізоляція та знищення хворих та підозрілих у захворюванні тварин та проведення очищення та дезінфекції території та приміщень господарства.

Небезпека для людей

Для людей ящур є малоймовірною загрозою, однак він може бути небезпечним у разі близького контакту з хворими тваринами або їх рідинами. Симптоми у людей можуть бути схожими на грипоподібні, з підвищеною температурою, болями в м’язах і суглобах, а також висипом і виразками на шкірі. Ускладнення, такі як артрити чи менінгіти, можуть потребувати інтенсивного лікування.

Нагадаємо, останній випадок ящуру в Україні був зареєстрований у 1988 році. Система контролю включає введення обмежень/заборон при ввезенні живих тварин, репродуктивного матеріалу, продукції з території країн, де реєструються найбільш небезпечні захворювання тварин, а також контроль ввезення вантажів з боку регіональних служб державного ветеринарно-санітарного контролю на кордоні.

Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області закликає всіх власників тварин бути особливо уважними до стану здоров’я своїх тварин, проводити регулярні ветеринарні огляди та дотримуватись правил карантину та санітарних норм. У разі підозри на ящур необхідно негайно звертатися до ветеринарних служб для проведення досліджень і вжиття необхідних заходів. Всі аграрії та власники тварин повинні вживати превентивні заходи, щоб зберегти безпеку тварин і запобігти можливим епізоотіям

 

 

#ящур #стоп_ящур #foot_and_mouth_disease


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь