с.Суха Маячка, Мушина Гребля - вул. Котляревського
С.Суха Маячка, Мушина Гребля вул. Котляревського – названа на честь країнського письменника, поета, драматурга. Він увійшов в історію української культури як зачинатель (родоначальник) нової української літератури. Перекладач, військовий, просвітитель, громадський діяч.
Іван Котляревський народився 29 серпня (9 вересня) 1769 року у Полтаві в сім’ї Котляревських, благородного козацько-старшинного роду.
І.П. Котляревський зробив найвагоміший внесок у становлення сучасної української літературної мови. В умовах занепаду всіх різновидів староукраїнської писемної мови, поема «Енеїда», п'єси «Наталка Полтавка» і «Москаль-чарівник», написані на основі живого усного мовлення народу, започаткували новий етап формування літературної мови. Поема «Енеїда», яка базувалася виключно на розмовній українській мові стала популярною ще в рукописах і не втратила любові читачів до сьогодні. Багато його творів були екранізованими.
У 1952 році у Полтаві відкрили літературно-меморіальний музей І. П.Котляревського. У 1969 році за малюнком Т. Г. Шевченка, планом від 1837 року та письмовими спогадами сучасників у Полтаві було відтворено садибу, де народився і жив І. П. Котляревський.
У 1990 році встановлено премію в галузі драматургії і театрального мистецтва імені І. П. Котляревського, яка присуджується щорічно представниками Міністерства культури, Спілки письменників України та Спілки театральних діячів України. З 2007 року відбувається вручення Полтавської обласної премії імені І. П. Котляревського.
Поема «Енеїда» і «Наталка Полтавка» введені у програму з української літератури середньої школи.
Помер І.П. Котляревський 29 жовтня (10 листопада) 1838 року в 69-річному віці. Похований у Полтаві. Перед смертю він відпустив на волю дві сім’ї своїх кріпаків і роздав родичам та знайомим усе своє майно (письменник був неодружений і не мав прямих спадкоємців).