с.Суха Маячка, Мушина Гребля - вул. Котляревського

Дата: 02.10.2024 16:12
Кількість переглядів: 13

С.Суха Маячка, Мушина Гребля вул. Котляревськогоназвана на честь країнського  письменника, поета, драматурга. Він увійшов в історію української культури як зачинатель (родоначальник) нової української літератури.  Перекладач, військовий, просвітитель, громадський діяч.  

Іван Котляревський народився 29 серпня (9 вересня) 1769 року у Полтаві в сім’ї Котляревських, благородного козацько-старшинного роду.

 І.П.  Котляревський зробив найвагоміший внесок у становлення сучасної української літературної мови. В умовах занепаду всіх різновидів староукраїнської писемної мови, поема «Енеїда», п'єси «Наталка Полтавка» і «Москаль-чарівник», написані на основі живого усного мовлення народу, започаткували новий етап формування літературної мови. Поема «Енеїда», яка базувалася виключно на розмовній українській мові  стала популярною ще в рукописах і не втратила любові читачів до сьогодні. Багато його творів були екранізованими.

 

У 1952 році у Полтаві відкрили літературно-меморіальний музей І. П.Котляревського. У 1969 році за малюнком Т. Г. Шевченка, планом від 1837 року та письмовими спогадами сучасників у Полтаві було відтворено садибу, де народився і жив І. П. Котляревський.  

У 1990 році встановлено премію в галузі драматургії і театрального мистецтва імені І. П. Котляревського, яка присуджується щорічно представниками Міністерства культури, Спілки письменників України та Спілки театральних діячів України. З 2007 року відбувається вручення Полтавської обласної премії імені І. П. Котляревського. 

Поема «Енеїда» і «Наталка Полтавка» введені у програму з української літератури середньої школи.

Помер  І.П. Котляревський 29 жовтня  (10 листопада) 1838 року в 69-річному віці. Похований у Полтаві. Перед смертю він відпустив на волю дві сім’ї своїх кріпаків і роздав родичам та знайомим усе своє майно (письменник був неодружений і не мав прямих спадкоємців).Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь