с. Драбинівка,Суха Маячка, Райдужне, Галущина Гребля, Мушина Гребля, Крута Балка, Дудкин Гай : вул..Тара́са Шевче́нка
С. Драбинівка,Суха Маячка, Райдужне, Галущина Гребля, Мушина Гребля, Крута Балка, Дудкин Гай :
вул..Тара́са Шевче́нка (1814-1861) — названа на честь українського поета, прозаїка, мислителя, живописця, гравера, етнографа, громадського діяча. Національний герой і символ України. Діяч українського національного руху, член Кирило-Мефодіївського братства. Академік Імператорської академії мистецтв. Народився 25 лютого (9 березня за н. ст.) 1814 року в селі Моринці Звенигородського повіту Київської губернії в родині Григорія і Катерини Шевченків, кріпаків багатого поміщика В. В. Енгельгардта.
- Мова творів Шевченка стала наріжним каменем нашої літературної мови. Одним із творів поета, який став всесвітньо визнаним, є легендарний «Заповіт». Перша збірка Т.Г. Шевченка – «Кобзар», що містила вісім творів. За життя написав 237 віршів та поем, із них 235 українською та 2 російською мовами. Багато віршів мають декілька варіантів. Зокрема відомі три редакції поеми «Відьма». Тарас Шевченко був талановитим художником - він створив понад 1300 картин, із яких до нашого часу збереглися понад 800. До власних творів поет створював ілюстрації, любив малювати автопортрети. Твори Тараса Шевченка перекладені більш ніж ста мовами світу. Найвідоміші:
- Катерина, полотно/олія 1842 рік
- В Лихвині, туш/перо, 1859 рік
- Портрет Миколи Рєпніна, полотно/олія 1848 рік
- Дуб, офорт/акватинта 1860 рік
- Портрет Пантелеймона Куліша, полотно/олія
- Селянське подвір'я, акварель 1845 рік
- Селянська родина, полотно/олія 1843 рік
- Циганка-ворожка, акварель 1841 рік
Твори поета перекладені багатьма мовами народів світу, а його творчість мала великий вплив на розвиток культури західного та південного слов'янства і знайшли свого читача не лише в країнах Європи, але й далеко за її межами – в США, Канаді, Індії, Китаї, Японії.
Пам'ять про Тараса Шевченка вшановують як в Україні, так і за її межами. У світі нараховується 1384 пам'ятників Шевченку – це найбільша у світі кількість монументів, встановлених діячеві культури.
Чимало творів Т. Г. Шевченка введено в програму з української літератури початкової та середньої школи.
« повернутися до розділу «Біографії особистостей на честь яких перейменовані топоніми у громадах»