Додано нову підставу для звільнення з військової служби

Дата: 31.07.2023 14:24
Кількість переглядів: 79

Додано нову підставу для звільнення з військової служби

 

21 липня 2023 року набув чинності Закон України  № 3096-IX «Про внесення змін до статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»  [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3096-20#Text ],   щодо розширення підстав звільнення з військової служби деяких категорій громадян в період воєнного стану»».

Даним нормативно-правовим актом встановлюється додаткова підстава для звільнення з військової служби під час воєнного стану військовослужбовцям, якщо їхні близькі родичі загинули або пропали безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану.

До близьких родичів в контексті даної підстави для звільнення належать:

  • чоловік чи дружина;
  • син чи донька;
  • мати чи батько;
  • дід та баба;
  • рідний або неповнорідний брат чи сестра (неповнорідний брат чи сестра – це такі, які мають спільну матір або спільного батька).

За наявності даної підстави для звільнення з військової служби військовослужбовець за наявності бажанням має право звільнитись. Для цього йому необхідно подати на ім’я командира рапорт про звільнення та додати до нього документи, які підтверджують право на звільнення у воєнний час.

До документів, які підтверджують право на звільнення у воєнний час за даною підставою належать:

  • документи, які підтверджують родинні зв’язки військовослужбовця з особою, яка загинула або пропала безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану;
  • документи, які підтверджують обставини загибелі чи зникнення безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану.

При написанні  рапорту про звільнення, також обов’язково має бути зазначено:

  • підстава звільнення з військової служби;
  • думка військовослужбовця щодо його бажання проходити службу у військовому резерві Збройних Сил України за відповідною військово-обліковою спеціальністю;
  • районний (міський) територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, до якого повинна бути надіслана особова справа військовослужбовця.

Нагадуємо, якщо маєте питання правового характеру, звертайтеся до фахівців сектору «Новосанжарське бюро правової допомоги» за адресою: смт. Нові Санжари, пл. Перемоги, 11, контактний номер телефону (05344) 3 28 60.

Також функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні).

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь